Graikinių riešutų sodinukai


Siūlome graikinių riešutų sodinukus iš atrinktų riešutų, kurie garantuoja išskirtinę kokybę.

 

Mūsų sodinukai tinka ir tiesioginiam sodinimui, ir kaip poskiepiai skiepijimui!

Graikinių riešutų poskiepiai skiepijimui

Mūsų Juglans regia poskiepiai idealiai tinka įvairių dydžių skiepijimui. Poskiepiai ypatingai atsparūs sausrai, nes Bulgarijos klimatas tradiciškai buvo sausas ir yra ypatingai sausas vasaros mėnesiais.

Dėl šios priežasties, mūsų grainių riešutmedžių poskiepiai yra labai tinkami klimato kitimo laikotarpiu ir vis sausesnėms bei šiltesnėms vasaroms visoje Europoje.

Žinoma, mūsų graikinių riešutų poskiepiai yra reguliariai atliekami fitosanitariniai tyrimai ir garantuojama kokybė bei apsauga nuo virusų.

Jei Jums reikia graikinių riešutmedžių poskiepių skiepijimui, susisiekite su mumis ir mes jums paruošime tiksliai reikalingo skersmens poskiepio šaknies kaklelį, leidžiantį pasiekti didelė sėkmingo skiepijimo tikimybę.

 

Mūsų graikinių riešutmedžių poskiepių skersmens kategorijos (matuojant ties šaknies kakleliu) paprastai yra šios:

  • < 8mm
  • 8-20mm
  •  > 20mm

 

Žinoma, Jūsų patogumui, mes taip pat galime pasirūpinti greitu pristatymu Jums.

Graikiniai riešutmedžiai - aukštos kokybės, unikali ir aukščiausios klasės mediena

Jei pagrindinis jūsų tikslas - ne riešutų auginimas, o mažiau intensyvi plantacija, skirta medienos gamybai, arba Juglans regia integravimas į sveiką mišką, mūsų graikinių riešutmedžių sodinukai yra teisingas pasirinkimas!

Investicijos į graikinių riešutų sodinukus yra mažos lyginant su medienos derliumi kurio galima tikėtis po 30-50 metų, tačiau, norint pasiekti aukščiausią sėkmės rodiklį,sodinukų kokybė ir šaknų sistema turi būti itin gera.  Daugelyje Europos dalių graikiniai riešutmedžiai labai gerai įsilieja į miškus ir sukuria didesnę miškų įvairovę. Mediena, kurią galima išgauti po kelių dešimtmečių, yra viena brangiausių, pasižyminti gražiomis spalvomis ir naudojama daugelyje sričių, pavyzdžiui, prabangiems baldams gaminti.

Šiuo metu aukščiausios klasės graikinių riešutų mediena vertinama 300 proc. brangiau nei pirmos klasės ąžuolo mediena. Geriausia tai, kad ji auga net du kartus greičiau nei ąžuolas! Dėl šios priežasties, graikiški riešutmedžiai gali būti iškirsti per žmogaus gyvenimo ciklą arba likti vaikų kartoms. Be jokios abejonės, graikinis riešutmedis yra puiki investicija, iš kurios galima gauti pelno savo pensijai arba kaip finansinį saugumą savo vaikų ateičiai. 

Kaip gauti aukščiausios kokybės graikinių riešutų medieną?

Pirmiausia labai svarbu, kad riešutmedžio kamienas būtų tiesus. Iš esmės tai galima pasiekti dviem būdais. Pirmasis - tai natūrali konkurencija su kitais medžiais, kurie didina šoninį spaudimą medžiui. Dėl to medis natūraliai auga tiesus ir aukštas. Antrasis būdas - pririšti medį prie stulpo, kad jis būtų tiesus.

Žinoma, pirmojo varianto privalumas yra tas, kad galite pasiekti tiesų kamieną nenaudodami daug darbo jėgos ir medžiagų, pavyzdžiui, stulpų.

 

Aikant abu būdus labai svarbu, kad būtų gerai subalansuotas medžio aukštis ir riešutmedžio vainikas. Paprastos taisyklės, kad riešutmedis būtų stabilus ir kartu gautumėte geriausią medieną, yra šios: 

       Visos šakos turi būti pašalintos, kai jų skersmuo pasiekia 2 cm. 2 cm skersmuo gali būti laikomas skirtingai, todėl genėjimą reikėtų numatyti iš anksto, kai pašalinamos storos šakos ir paliekamos plonos. Svarbu, kad lapų masė išliktų kuo didesnė, todėl šakas reiktų šalinti kuo anksčiau. 

       Jei laja sudaro ne mažiau kaip 50 % medžio aukščio, o kamieno skersmuo ties lajos pagrindu yra ne mažesnis kaip 10 cm, reikia pašalinti visas apačioje esančias šakas. (nesvarbu, koks šakų skersmuo).  

      Visų plonų šakų (kurių skersmuo mažesnis nei 2 cm) negalima šalinti aukščiau kamieno vietos, kurios skersmuo yra 10 cm (vainiko plotas)!

      Bešakio kamieno plote visos šakos turi būti reguliariai šalinamos iki derliaus nuėmimo.