IŠSKIRTINIAI GRAIKINIAI RIEŠUTMEDŽIAI DIDESNIAM DERLIUI GAUTI


Jau dabar priimame riešutmedžių užsakymus kitam sodinimo sezonui, kuris prasidės lapkričio pabaigoje. Nedvejodami susisiekite su mumis ir gaukite specialų pasiūlymą, įskaitant pristatymą į namus visoje Europoje.

Kas mes esame?


Mūsų graikinių riešutmedžių medelynas yra nedidelė šeimos įmonė, įsikūrusi netoli Dunojaus upės Bulgarijos šiaurėje. Specializuojamės skiepydami pasirinktų veislių graikinius riešutmedžius ir augindami graikinių riešutų sodinukus miškininkystės sektoriui arba kitiems medelynams, kurie juos naudoja kaip kokybiškus poskiepius. 

 

Mūsų skiepytų graikinių riešutų veislės puikiai auga skirtingose dirvose ir įvairiuose klimato regionuose. Atitinkamai kiekviena veislė turi savų privalumų ir trūkumų. Mes esame pasiryžę padėti Jums išsirinkti tinkamiausią veislę.

 

Riešutmedžių rūšys, kurios pastaraisiais metais tampa vis svarbesnės, yra Chandler, Fernor, Lara, Alsószentiváni 117, Milotai 10, Fernette, Franquette ir Tulare.

 

Be to, vis daugiau dėmesio skiriama išskirtinėms graikinių riešutų veislėms, pavyzdžiui, raudonųjų branduolių veislėms. Šiuo metu vieną iš tokių veislių turime savo programoje: "Red Livermore".

Kaip planuoti graikinių riešutų sodą?


Norint, kad jūsų būsimi riešutmedžiai puikiai augtų, reikia iš anksto planuoti. Ar dirvožemis tinkamas Chandler arba apskritai graikiniams riešutmedžiams auginti? Ar per mažai kritulių auginant Fernor, o gal dėl šaltesnių vasaros sąlygų turėčiau rinktis Larą? Yra ir daugiau klausimų, į kuriuos reikia atsakyti prieš pasirenkant veislę, ir mes esame pasirengę Jums atitinkamai padėti.

Kai galutinai apsispręsite, galėsime jums parūpinti ekologiškai sertifikuotų graikinių riešutmedžių iš mūsų medelyno, tad netrukus galėsite patys skinti ekologiškus graikinius riešutus. Beje, visos mūsų didelio derlingumo veislės skiepijamos į virusų neturinčius šakniavaisius (Juglans regia).


Mokslinės sodininkystės žinios


Mūsų skiepijimo kokybė grindžiama ne tik praktine patirtimi, bet ir naujausiomis mokslinėmis žiniomis, kurios padeda tobulinti skiepijimo procesą ir gauti geriausios kokybės riešutmedžius. Taip dirbdami mes  galime padidinti skiepijimo sėkmės rodiklius.

 

Be to, dėl palankios vietos galime pasiūlyti riešutmedžių sodinukų labai konkurencingomis kainomis.

Mes mylime gamtą ir aplinką


Nuo pat mūsų riešutmedžių medelyno įkūrimo pradžios daugiausia dėmesio skyrėme tvariam ir ekologiškai švariam ūkininkavimui. Mūsų misija - saugoti gamtą nuo taršos. Visa tai darome, nes norime, kad mūsų vaikai augtų išsaugotoje ir švarioje aplinkoje.

 

Graikiniai riešutmedžiai natūraliai atlieka savo vaidmenį kuriant tvaresnį pasaulį. Jie taip pat teikia mums skaniausius vaisius. Geriausi ekologiški graikinių riešutų branduoliai visame pasaulyje mėgstami dėl savo skonio ir maistinės vertės. Todėl norime ir džiaugiamės galėdami prisidėti prie tvaresnės ateities kūrimo.


Kodėl turėtumėte nuspręsti pirkti medžius iš "Walnuts Bulgaria"?


 • Kokybė - mūsų graikinių riešutmedžių kokybė yra išskirtinė po daugybės metų patirties
 • Kaina - mūsų regionas yra finansiškai labai konkurencingas gamybos kaštų požiūriu, todėl galime pasiūlyti geriausias riešutmedžių kainas visoje Europoje.
 • Patikimumas - daugiau nei 10 metų dirbame su graikiniais riešutmedžiais
 • Ekologinis sertifikatas - mes dirbame kartu su motina gamta, kad graikinių riešutų sodinukai būtų auginami pačiu tvariausiu būdu.
 • Derlingos veislės - auginame graikinių riešutų veisles, duodančias didžiausią derlių.
 • Fitosanitarinis sertifikatas - visi mūsų medeliai reguliariai tikrinami iry ra saugūs sodintii.
 • Kvalifikuota konsultacija - mes su malonumu konsultuojame ir surandame jūsų vietos sąlygoms tinkamą graikinių riešutų veislę bei atsakome į visus su tuo susijusius klausimus.

 

Kodėl verta investuoti į graikinių riešutų sodų sodinimą?


 • Orientuota į ateitį
 • Stipriai didėjanti paklausa
 • Didelė grąža ir geros pelno galimybės
 • Dažnu atveju gali būti subsidijuojama
 • Vertinga mediena - aprūpinta pensija!
 • Nekenksmingas klimatui (teigiamas CO2 balansas)
 • Tvarus klimato kaitos sąlygomis - puiki alternatyva tradicinei žemdirbystei
 • Mažesnis jautrumas ligoms - tai labai galimybės auginanti ekologiškai

 

Kuriuo metų laiku turėčiau sodinti graikinius riešutmedžius?


Medelį reikia sodinti žiemos metu, kai graikinis riešutmedis visiškai nurimsta. Priklausomai nuo vietos sąlygų, tai bus nuo lapkričio iki kovo mėn. Labai svarbu, kad temperatūra būtų vėsi, kad sodinimo metu neišdžiūtų šaknys ir kad miegantis medis nepabustų prieš sodinimą. Teisinga sodinimo proceso dalis yra drėkinimas, kad graikinis riešutmedis kuo geriau pradėtų savo ilgą gyvenimą. Visą ramybės periodą sodinti galima tik tada, kai temperatūra yra aukštesnė nei 0 °C, kad šaknys nebūtų pažeistos šalčio.

Kuriose pasaulio vietose galima sėkmingai sodinti graikinius riešutmedžius?


Graikiniai riešutmedžiai gali būti auginami visame pasaulyje, daugiausia vidutinio klimato zonose.

 

Ribojantys veiksniai yra per aukšta vasaros temperatūra, per žema žiemos temperatūra ir vėlyvos šalnos pavasarį, taip pat per mažas vandens kiekis. Tam tikromis aplinkybėmis vandens problemą galima išspręsti dirbtiniu būdu, tačiau temperatūros problemos neįmanoma paveikti.

 

Žinoma, pasirinkus vėlai žydinčią veislę galima išvengti vėlyvųjų šalnų žalos, o pasirinkus atsparias žiemai veisles galima sodinti ir šaltesnio klimato zonose.

 

 

Apskritai graikiniai riešutai gali labai nukentėti esant aukštesnei nei 42 °C ir žemesnei nei -23 °C temperatūrai. Labai aukšta ir labai žema temperatūra gali turėti gerokai didesnį žalingą poveikį, jei ji būna pavasarį arba rudenį, t. y. kai medis tik pabunda. Šiuo laikotarpiu žalingą poveikį gali turėti ne tik temperatūra, bet ir saulės spinduliuotės intensyvumas.

Kokiomis sąlygomis geriausia auginti graikinį riešutmedį?


Apskritai graikiniams riešutmedžiams reikia gerai nusausinto dirvožemio ir jie mėgsta saulėtą orą.

 

Geriausia dirva graikiniams riešutmedžiams augti - gilus priesmėlis, kuris gerai drenuojamas. Graikinis riešutmedis gali augti 5-8 pH diapazone, tačiau puikiai tinka maždaug 6,5. Jei jis per rūgštus ir labai artimas 5 arba per daug šarminis, artimas 8, medis nenumiršta, tačiau negali tobulai vystytis. Esant per rūgščiam dirvožemiui, pH galima sureguliuoti naudojant kreidą. Priešingu atveju, kai pH yra per aukštas, yra šiek tiek sudėtingiau, bet įmanoma, pavyzdžiui, mulčiuojant spygliuočių spygliukais ir medžio drožlėmis.

 

Kad graikiniai riešutmedžiai gerai vystytųsi ir gautų gerą derlių, jiems reikia maždaug 6-8 valandų saulės šviesos.

 

Dar vienas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti prieš įveisiant graikinių riešutų sodą, yra tai, kad graikinių riešutų šaknys turi laisvai augti ne mažiau kaip 3 m gylyje. Taigi, jei po jais yra uolienų, medžiai negali vystytis taip gerai, kaip įmanoma.

 

Riešutmedžių vystymuisi dar labiau kenkia užliejimas vandeniu, kurio nereikia painioti su nusekusiu gruntinio vandens lygiu, kuris yra labai naudinga aplinkybė. Vandens užliejimas, priklausomai nuo to, kurioje pasaulio vietoje esate, įvyksta po liūčių, jei dirvožemis yra per daug suspaustas arba nepakankamai nusausintas.

Graikinių riešutų derlius


Derlius nuimamas rugsėjo-spalio mėnesiais, priklausomai nuo graikinių riešutų veislės, ir iš vieno medžio gali būti surinkta iki 50 kg riešutų. Priklausomai nuo sodo dydžio turite pasirinkti derliaus nuėmimo strategiją. Jei auginate mėgėjiškai ir turite nedidelį sodą, turėsite laukti, kol prinokę graikiniai riešutai natūraliai nukris nuo medžio. Tokiu atveju taip pat turėsite rasti sausą vietą jiems džiovinti.

Jei esate profesionalus augintojas, turėsite investuoti į derliaus nuėmimo ir džiovinimo įrangą.