Skiepyti graikiniai riešutmedžiai


Norint pasiekti maksimalų derlių savo graikinių riešutų sode, labai svarbu sodinti skiepytus riešutmedžius, nes mūsų auginamos sertifikuotos riešutų veislės garantuoja puikų derlių ir kokybiškus riešutus.

Pagrindinės graikinių riešutų veislės, kurias tiekiame visoje Europoje, yra Chandler, Lara, Fernor, Fernette, Franquette ir Tulare.

Be to, mes taip pat pradėdame siūlyti šias graikinių riešutų veisles mažesniais kiekiais: Red Livermore, Tiszacsécsi 83, Bonifac, Alsószentiváni 118, Alsószentiváni 117, Alsószentiváni 117 Kései.

Žiemos mėnesiais, kol yra ramybės fazėje, visi riešutmedžiai iškasami. Norint nuimti geriausios kokybės riešutmedžius, labai svarbu, kad medžiai būtų visiškai numetę lapus. Bulgarijos dalyje, kurioje esame įsikūrę, anksčiausiai galima medelius iškasti lapkričio pabaigoje.

Tai yra darbo su gamtos dėsniais dalis ir tokiu būdu mes pristatysime Jūsų riešutmedžius plikomis šaknimis geriausios įmanomos kokybės. Siekdami užtikrinti, kad Jūsų pasirinkti graikinių riešutų sodinukai Jus pasiektų geriausios būklės, bendradarbiaujame su greitosios logistikos įmonėmis, kurių kaina yra labai konkurencinga.


Graikinių riešutų skiepijimo sėkmė

Graikinių riešutmedžių skiepijimo technika turi senas tradicijas, todėl norint pasiekti aukštą sėkmingo skiepijimo procentą, reikia turėti daug patirties ir žinių.

 

Metodas sujungia poskiepį ir įskiepį. Ši sodininkystės technika yra sėkminga, kai sujungiami viršutinės (įskiepio) ir apatinės dalies (poskiepio) kraujagyslių audiniai. Šis procesas vadinamas inokuliacija.

 

Skirtingu metų laiku yra keletas skirtingų skiepijimo būdų. Tinkamo metodo pasirinkimas daugiausia priklauso nuo geografinės padėties, dienos ir nakties temperatūros bei drėgmės lygio.

 

Nepriklausomai nuo pasirinkto metodo, esminė viso skiepijimo proceso dalis yra ta, kad riešutmedžio poskiepio kraujagyslinis kambis ir įskiepio mediena būtų labai tiksliai sujungti ir išlikę gyvi tol, kol šaknį „priims“ poskiepis.

 

 


Kodėl rinktis skiepytus riešutmedžius?

Atsakymas labai paprastas: todėl, kad iš savo riešutmedžio pageidaujate gauti gausų derlių su dideliais ir skaniais riešutais. Norite turėti vienodos formos ir spalvos, vienodo dydžio riešutus. Kuo didesnis Jūsų graikinių riešutų verslas, tuo svarbesni yra šie veiksniai, nes galimybės parduoti Jūsų riešutus auga kartu su Jūsų riešutų kokybe.

Koks poskiepis pasirenkamas?

Nusprendėme visus medžius skiepyti ant paprastųjų graikinių riešutų (Juglans regia), dar žinomų kaip persinis riešutmedis, angliškasis riešutmedis, karpatinis riešutmedis ir Madeiros riešutmedis. Tai ypač svarbu, nes graikinių riešutmedžių, skiepytų ant kitų poskiepių, pavyzdžiui, juodojo riešutmedžio (Juglans nigra), virusinių infekcijų (vyšnių lapų vyniojimo viruso) užsikrėtimo rizika yra labai aukšta. Be to, visi mūsų medžiai ir poskiepiai yra neužkrėsti virusais (reguliariai atliekami fitosanitariniai tyrimai) ir sertifikuoti pagal Europos Sąjungos standartus.

Pagrindinės graikinių riešutų veislės

Labiausiai paplitusi graikinių riešutų veislė yra Chandler, sodinama kartu su Franquette arba Fernette kaip apdulkintojų veisle. „Chandler“ yra tokia vertinama veislė dėl labai didelio ir patikimo derliaus, taip pat dėl to, kad riešutas su kevalais arba paruoštas branduolys yra labai tinkamas parduoti. Riešutas labai skanus, o šviesi branduolio spalva daro jį dar įdomesnį. Su Chandler veisle po 10 metų galite pasiekti našumą didesnį nei 30–40 kg vienam medžiui.

Investicijos į ateitį

Tuo metu, kai palūkanos lygios 0 ar net neigiamos, investicijos į riešutmedžių sodus žada ne tik didelį pelną, bet ir saugią investiciją į ateitį. Žinoma, Jūs negalite tikėtis investicijų grąžos per pirmuosius 3 metus, tačiau nuo tada Jūsų grąža ir pelnas laikui bėgant augs. Maisto ir ypač didelės vertės maisto paklausa auga.

 

Nedvejodami susisiekite su mumis dėl bet kokio klausimo, užklausos ir gaukite geriausią pasiūlymą dėl graikinio riešutmedžio užsakymo, pristatyto iki jūsų durų.